גישור הוא הליך אלטרנטיבי ליישוב סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט, בו גורם ניטראלי מסייע לצדדים למצוא פתרון הולם ומוסכם לסכסוך.

רבים נוטים להתבלבל ולכן חשוב להבהיר – קיים הבדל משמעותי בין הליך גישור להליך של בוררות. בהליך של בוררות הבורר אינו מפשר בין הצדדים אלא מחויב להכריע בסכסוך והחלטתו כהחלטת שופט הדן בעניין, בעוד שבהליך של גישור לצדדים חלק נכבד מאוד בבניית ההסכמות, הם רשאים לפרוש מההליך בכל שלב, וכן רשאים שלא לקבל את הצעת המגשר לסיום הסכסוך.

מכאן שהליך הגישור נערך בהסכמה מלאה ובהתאם לרצון הצדדים החל מהצעד הראשון של פנייה למגשר ועד לצעד האחרון אשר בדרך כלל מתבטא בחתימה על הסכם הגישור אשר לרוב מוגש לקבלת אישור בית משפט ולמתן תוקף של פסק דין.

כחלק מהתפיסה הגישורית במשרדנו, אנו מעודדים בניית הסכמות בין הצדדים בהליכים משפטיים מורכבים אותם אנו מנהלים בבתי המשפט, וככל שהדבר אפשרי, אנו רואים כנר לרגלנו את הצורך לסיים את ההליכים המשפטיים בצורה מוסכמת ומהירה.

לעורכי הדין במשרד גלט כהן ושות' ניסיון רב מאוד בגישור, בין כמייצגים בהליכי גישור מורכבים ביותר כגון תביעות ייצוגיות, תביעות נזיקין, תביעות כספיות, ופירוק שיתוף בחברות משפחתיות ובמקרקעין, ובין כמגשרים.

למשרדנו הצלחות משמעותיות בעריכת גישורים בתחום המסחרי, בתחום המקרקעין, ובתחום סכסוכי הגירושין והירושה.  לקריאה על גישור בענייני משפחה לחץ כאן

הניסיון מלמד כי במקרים רבים ניתן לפטור גם את הסכסוכים הקשים ומלאי האמוציות באמצעות הידברות ומעורבות גורם ניטראלי אשר תפקידו "לתרגם" את עמדות הצדדים לצרכים, ומשם להצליח לתווך על הפערים לצורך בניית הסכמות.

הליך גישור מוצלח חוסך לשני הצדדים חודשים ולעיתים שנים של התדיינויות משפטיות. הליך הגישור לרוב יהיה זול משמעותית מניהול הליך בבית המשפט, ובסיכומו של דבר הסכסוך מסתיים בהסכם גישור המקובל על שני הצדדים, ולפיכך הצדדים נוטים לכבדו ולקיימו, וזאת בניגוד לצד אשר נכפה עליו בעל כורחו לפעול בהתאם להכרעת השופט.

עורך הדין אורי גלט סיים הכשרה בגישור מטעם לשכת עורכי הדין בשנת 2011, וכן הוא בוגר קורס השלמה בגישור משפחתי מטעם לשכת עורכי הדין (המוסד הארצי לגישור) משנת 2015. בנוסף מתנדב עו"ד גלט במרכז לגישור בקהילה במועצה האזורית עמק יזרעאל.

אנו מטפלים כמגשרים הן בפניות פרטיות והן בתיקים אשר הופנו על ידי מערכת בתי המשפט. לבירורים וקביעת פגישת גישור הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו באמצעות אתר האינטרנט ו/או ישירות עם עורכי הדין.