משרד גלט כהן ושות' עוסק באופן יומיומי בביצוע עסקאות מקרקעין עבור לקוחות פרטיים, ובכלל זה ביצוע עסקאות מכר יד שנייה, ייצוג ברכישת דירה מקבלן, סיוע וייעוץ ברכישת זכויות מרשות מקרקעי ישראל, עריכת הסכמי שיתוף במקרקעין, ועריכת חוזים מול בעלי מקצוע במסגרת בניית בית מגורים באופן פרטי.

לקריאה נוספת ביחס לעריכת חוזים והסכמים בתחום המקרקעין לחץ כאן.

אנו מלווים ומייעצים ללקוחותינו החל משלב ההחלטה על רכישת/מכירת הנכס, דרך דיווח לרשויות המס וסיוע וטיפול בנושאים הבנקאיים, ועד לשלב השלמת רישום הזכויות בלשכת רישום המקרקעין ו/או ברשות מקרקעי ישראל ו/או בחברה המשכנת בהתאם לנסיבותיו של כל מקרה.

מעצם היות משרד גלט כהן ושות' ממוקם בעפולה וברמת הגולן, רבים מאוד מבין לקוחותינו הינם תושבי יישובים קהילתיים הנדרשים לעבור וועדות קבלה אזוריות ולפיכך יש לערוך בעניינם הסכם מכר מותאם לסיטואציה ומותנה באישור וועדת הקבלה. כמו כן, אנו מייצגים לעיתים תכופות בעלי משקים חקלאיים, ומשכך ראינו לנכון להשתלם ולהתמקצע ככל הניתן בדינים הייחודיים החלים על משקים חקלאיים ובסוגיות המשפטיות הרלוונטיות להתיישבות העובדת, ובין היתר אנו עוסקים בביצוע עסקאות של מכירת/רכישת זכויות במשקים חקלאים.

לקריאה נוספת בנושא משקים חקלאיים לחץ כאן.

עורכי הדין במשרדנו מקפידים לבצע את כל הבדיקות המשפטיות הנדרשות בטרם ביצוע עסקה, לבירור ולהבטחת רישום הזכויות בנכס ובמטרה לוודא כי לא קיימות משכנתאות ו/או עיקולים ו/או צווים שונים אשר מובילים ללקיחת סיכונים מיותרים, ובכלל זה בכל עסקה נדרש לעיין בנסח טאבו, אישור זכויות, הסכמי חכירה, עיון במשכונות וכיוצ"ב.

חשוב לציין כי ברוב במקרים עורכי הדין אינם בעלי המומחיות הנדרשת לבדיקת מצבו הפיזי והתכנוני של הנכס, ו/או את מידת התאמתו לתוכניות המדידה ו/או היתרי הבניה, ולפיכך אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מגוון בעלי מקצוע בתחומי ההנדסה, השמאות והאדריכלות לשם הכוונת לקוחותינו לקבלת ייעוץ מקיף ובדיקת מצבו התכנוני והפיזי של הנכס.

בנוסף לכך, במקרים בהן עסקאות המקרקעין טומנות בחובן סוגיות מיסוי מורכבות לרבות בעת מכירה/רכישה של משקים חקלאיים, אנו משתפים פעולה עם יועץ מיסוי מקרקעין על מנת להבטיח כי לקוחותינו ישלמו את סכום המס המינימאלי הנדרש לביצוע העסקה.

 

רכישת דירה מקבלן

פעמים רבות רוכשי דירות מקבלן אינם מודעים לכך שעליהם להיות מיוצגים על ידי עורך דין מטעמם בשלב רכישת הנכס, ויש רבים הטועים לחשוב כי עורך הדין של הקבלן מייצג את שני הצדדים בביצוע ההסכם ו/או כי הסכם המכר אשר נמסר על ידי הקבלן הוא הסכם קבוע וגזרת גורל אשר אין ביכולתם של הרוכשים להשפיע על תוכנו.

יחד עם זאת, ייצוג הולם בעת רכישת נכס מקבלן הוא מומלץ וחשוב ביותר, עורך דין העוסק בתחום יכול לשפר באופן משמעותי את מצבם המשפטי של לקוחותיו, לכלול תיקונים רבים ומשמעותיים בהסכם המכר, ובמקרים רבים ובהיותו של עורך הדין מכיר את הנהוג בתחום, יש באפשרותו לסייע ללקוחותיו לשפר אף את התנאים המסחריים ולהוביל לחיסכון ניכר בעלויות.

לקריאה נוספת על רכישת דירה מקבלן לחץ כאן.

משרדנו עוסק הן בייצוג משפטי של קבלנים ובטיפול בתביעות הרוכשים בנושאים שונים, והן בייצוגם של לקוחות פרטיים בשלב רכישת דירה מקבלן, ובעת הצורך אף בנקיטת הליכים משפטיים כנגד קבלנים אשר הפרו את הסכם המכר ו/או חוק המכר ו/או בנושא ליקויי בנייה וכיוצ"ב.

לקבלת ייעוץ משפטי בנושא ביצוע עסקאות מקרקעין הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו באמצעות אתר האינטרנט ו/או ישירות עם עורכי הדין.