במשרד גלט כהן ושות' בעפולה הליטיגציה מרכזת את עיקר נפח הפעילות במשרד, כאשר חלק מתיקי  הליטיגציה עוסקים בתובענות ייצוגיות.

 

"תובענה ייצוגית – תובענה המנוהלת בשם קבוצת בני אדם, שלא ייפו את כוחו של התובע המייצג לכך, ואשר מעוררת שאלות מהותיות של עובדה או משפט המשותפות לכלל חברי הקבוצה" (ציטוט מתוך חוק תובענות ייצוגיות, תשס"ו-2006).

 

כאשר מדובר בתביעות ייצוגיות בתחום הצרכני, למעשה מדובר בתביעה המוגשת בדרך כלל על ידי לקוח בודד או קבוצה מצומצמת של לקוחות בשם ציבור רחב של לקוחות אשר לכל אחד מהם נגרם נזק מצומצם על ידי היצרן/המשווק. נזק אשר במרבית המקרים אינו מצדיק נקיטת הליכים משפטיים לאור הזמן והעלויות הנדרשות לצורך הגשת תביעה, אולם נזקו המצטבר של כלל ציבור הלקוחות לעיתים מגיע לעשרות ואף למאות מילוני שקלים, ולפיכך בהחלט מצדיק הגשת תביעה ונקיטת הליכים משפטיים לצורך תיקון העוולה.

 

עורכי הדין במשרדנו עתירי ניסיון בייצוג לקוחות פרטיים וחברות במגוון תביעות אזרחיות, ובימים אלו מייצג המשרד תובעים ייצוגים במספר הליכים המתנהלים בבית המשפט המחוזי בסכום תביעות כולל של למעלה ממאה מילון שקלים.

 

עיקר תיקי התביעות הייצוגיות המנוהלות על ידי משרדנו הוגשו כנגד חברות מפרות חוק בתחום הצרכני, ובפרט בהטעיית הצרכנים על ידי החברות הגדולות והמובילות במשק הבאה לידי ביטוי במכירת מוצרים אשר תכולתם קטנה מהמוצהר על גבי האריזה ו/או קיים פגם במוצר ו/או באיכותו המפחיתים מערכו של המוצר, והיצרן ו/או המשווק נמנעו מפרסום הפגם במוצר לציבור הלקוחות.

 

בראשית חודש יולי 2017 ניתן על ידי כבוד השופט יגאל גריל מבית המשפט המחוזי בחיפה פסק דין בתביעה ייצוגית אשר הוגשה על ידי משרדנו כנגד חברת טמבור בע"מ.

לקריאת הפרסום בנושא התביעה כנגד חברת טמבור בע"מ ולעיון בפסק הדין לחץ כאן.

 

לעורכי הדין במשרדנו ניסיון והצלחות משמעותיות בניהול תיקי תביעות ייצוגיות כנגד החברות הגדולות בישראל.

 נתקלתם בביצוע עוולה על ידי אחת מהחברות הגדולות במשק? אנחנו יודעים כיצד לפעול בעניין!

פנו אל משרדנו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא תשלום.