תביעות רשלנות רפואית הינן תביעות בגין נזקים שנגרמו לתובע על ידי רופא בעקבות רשלנות מצד הרופא.

 

על מנת לבסס תביעת רשלנות רפואית יש להוכיח התרשלות מצד הרופא- כלומר יש להוכיח כי הרופא לא פעל כפי שרופא סביר היה פועל בנסיבות המקרה. את רשלנותו של הרופא יש להוכיח באמצעות חוות דעת של רופא מומחה בתחום הרלוונטי. כמו כן יש להוכיח כי נגרם נזק, וכי הנזק נגרם בעקבות רשלנותו של הרופא.

 

משרד גלט כהן ושות' מטפל מזה שנים במגוון רב של תיקי נזיקין וביטוח תוך שימת דגש על תביעות בגין נזקי גוף.

עורכי הדין במשרדנו עתירי ניסיון ובעלי ותק רב בייצוג בבתי המשפט בתביעות נזיקיות לרבות תביעות בגין רשלנות רפואית, וצברו ידע והצלחות רבות בתיקים.

 

בין תביעות הרשלנות הרפואית העיקריות בהם מטפל משרדנו ניתן למצוא את התחומים הבאים:

 

רשלנות בטיפול שיניים – טיפולי שיניים עשויים להסתיים בנזק בלתי הפיך למטופל כגון פגיעה עצבית, חוסר תחושה, פגיעה בשיניים בריאות, פגיעה בסגירת הלסת ויכולת הלעיסה, חוסר אסתטיות בולט בטיפול וכיוצ"ב.

רופא שיניים מחויב להסביר למטופל את הסיכונים והסיכויים של הטיפול שהוא עומד לבצע ואין די בחלוקת דפי הסבר.

 

רשלנות עקב חוסר אבחון – נזק שנגרם למטופל עקב אבחון לקוי או חוסר אבחון של מצבו הרפואי עשוי לשמש בסיס לתביעה. על רופא לגבות מהחולה כל פרט רלוונטי לצורך אבחון מצבו הרפואי לרבות עבר רפואי, רקע משפחתי, רגישויות שונות. על הרופא לחקור את המטופל לקבלת מלוא המידע הרלוונטי לצורך אבחנה מדויקת, כמו כן על הרופא לבחון היטב את כל הסימפטומים.

 

רשלנות במהלך פרוצדורה ניתוחית – כל פרוצדורה ניתוחית כרוכה בסיכונים. על הרופא המנתח ליידע את המטופל בדבר הסיכונים והסיבוכים הטמונים בפרוצדורה שהוא עתיד לעבור. יש ליידע את המטופל בנוגע לחלופות הקיימות על מנת לטפל במצבו. יש ליידע את המטופל בנוגע לסיכויים של הפרוצדורה ויש לקבל את הסכמו לביצוע הפרוצדורה. כמו כן יש לוודא כי המטופל אכן מסוגל לעמוד בפרוצדורה שהוא עתיד לעבור מבחינה רפואית.

במקרה שנגרם נזק תוך כדי ביצוע פרוצדורה ניתוחית או לאחריה, יש לבחון האם בעקבות רשלנות של הרופא נגרם הנזק, האם הרופא לא נקט משנה זהירות, או פעל בחוסר זהירות או חוסר מיומנות.

 

רשלנות רפואית בהיריון – מעקב הריון לקוי עשוי להביא לכך שבסופו של יום יבוא לעולם תינוק בעל מום או מחלה, שלו היו מיידעים את ההורים על קיומם במהלך ההיריון יש להניח כי הם היו בוחרים להפסיק את ההיריון.

אומנם הנהלים מחייבים בדיקות הריון בסיסיות ואולם ישנה חובה ליידע את ההורים בדבר האפשרות לבצע בדיקות נוספות ומקיפות יותר באופן פרטי כגון סקירת מערכות. כמו כן יש לתת את הדעת לגורמי סיכון שונים.

ככל שתוכח רשלנות רפואית במהלך מעקב ההיריון שהביא להולדתו של תינוק בעל מום או מחלה, הפיצוי הוא להורים עבור מלוא הוצאות גידולו וצרכיו של היילוד בעקבות מומו (ההוצאות העודפות), וכן פיצוי בגין עוגמת הנפש והפגיעה באוטונומיה. בעבר היתה גם עילת תביעה ליילוד בגין הולדה בעוולה ואולם עילה זו בוטלה בפסק הדין בבית המשפט העליון במאי 2012 (הלכת המר).

 

רשלנות רפואית בלידה – הליך הלידה עשוי להיות כרוך בסיבוכים הגורמים לתינוק שנולד או ליולדת נזק, למשל פגיעה בתינוק עקב מצוקה עוברית שלא זוהתה במועד ולא טופלה כראוי, פגיעות בתינוק במהלך משיכתו והוצאתו בלידה, פגיעה באיברים פנימיים של היולדת במהלך ניתוח קיסרי וכיוצ"ב.

 

לקבלת מידע נוסף וייעוץ ראשוני בנושאי רשלנות רפואית, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו באמצעות אתר האינטרנט ו/או ישירות עם עורכי הדין.