גישור הוא הליך אלטרנטיבי ליישוב סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט, בו גורם ניטראלי מסייע לצדדים למצוא פתרון הולם ומוסכם לסכסוך.

קיימת חשיבות מיוחדת לפתרון סכסוכים משפחתיים בהסכמה ובדרכי שלום, מתוך הבנה כי לסכסוך משפחתי ישנן השלכות רגשיות, נפשיות, חברתיות וכלכליות משמעותיות בהשוואה לכל סכסוך אזרחי אחר, והצדדים נותרים משפחה ו/או בקשר מתמשך גם לאחר הכרעה בסכסוך, ולפיכך יש לעשות מאמץ מיוחד להביא את הצדדים לידי הסכמה ורצון לפתור את המחלוקות ביניהם באופן שיהיה מקובל על שני הצדדים ועל מנת שיהא לשני הצדדים רצון לכבדו ולקיימו, ולעיתים אף לשקם את היחסים המשפחתיים (נושא חשוב במיוחד כאשר לבני הזוג ילדים משותפים).

על החשיבות המיוחדת של פתרון סכסוכי משפחה בהליכי גישור ניתן ללמוד מהתפתחות החקיקה בנושא. המחוקק הבין כי קיימת חשיבות מיוחדת לפתרון סכסוכים משפחתיים תוך בניית הסכמות משותפות, והחל מחודש יולי 2016 נכנס לתוקפו החוק להסדר התדיינויות בענייני משפחה, אשר מטרתו לסייע לבני זוג ליישב את הסכסוכים ביניהם בדרכי שלום וככל הניתן מחוץ לכותלי בית המשפט.

בהתאם להוראות החוק – החל מחודש יולי 2016 מחויב כל אדם המעוניין להגיש תביעה בענייני משפחה לפנות תחילה לבית המשפט ולהגיש בקשה ליישוב סכסוך, כאשר הבקשה אינה כוללת טענות משפטיות או עובדות, אלא הבעת רצון להגיע ליחידת הסיוע בבית המשפט לארבע פגישות של מידע היכרות ותיאום. במסגרת הפגישות בוחנים אנשי המקצוע ביחידת הסיוע את רצונם ויכולתם של הצדדים לפתור את הסכסוך המשפחתי, ומסייעים לבני הזוג לפתור את בעיותיהם מחוץ לכותלי בית המשפט.

לעיון בטופס בקשה ליישוב סכסוך לחץ כאן.

הליך גישור מוצלח חוסך לשני בני הזוג ולילדיהם שנים של התדיינויות משפטיות המלוות במתח ובכעס רב על בן זוגם, סכסוך בו ברוב המכריע של המקרים מעורבים בעל כורחם גם ילדיהם של בני הזוג.

בנוסף, הניסיון מלמד כי עלויות של הליך גישור (גם הליך מורכב העורך מספר רב של מפגשים על פני מספר חודשים), מסתכם לכל היותר בכ-10% מהעלויות הצפויות לבני הזוג בניהול ההליך ביניהם בבית המשפט לענייני משפחה.

ליתרונות אלו יש להוסיף יתרון משמעותי נוסף והוא שהצדדים נוטים לכבד את הסכם הגישור ולקיימו, וזאת בניגוד לצד אשר נכפה עליו בעל כורחו לפעול בהתאם להכרעת השופט אשר במקרים רבים תגרום לצד הרואה עצמו "מפסיד" שלא לקיים את ההחלטה ולחפש דרכים להקשות על בן זוגו ולהימנע מקיום פסק הדין.

משרדנו מתמחה בתחום דיני המשפחה והירושה ומעודד בניית הסכמות בין הצדדים במטרה להימנע ככל הניתן מהגשת תביעות בענייני משפחה המובילות כמעט תמיד להסלמה של הסכסוך בין בני הזוג באופן המרחיק את הצדדים מהאפשרות למציאת פתרון מוסכם והולם ללא הכרעה שיפוטית.

עורך הדין אורי גלט סיים הכשרה בגישור מטעם לשכת עורכי הדין בשנת 2011, וקורס השלמה בגישור משפחתי מטעם לשכת עורכי הדין (המוסד הארצי לגישור) משנת 2015. עורך הדין גלט בעל ניסיון של למעלה מ – 8 שנים בניהול תיקי משפחה וירושה, ערך מספר רב של גישורים מוצלחים בענייני משפחה, ולפיכך עומד בקריטריונים הקבועים בתקנות בתי המשפט (רשימת מגשרים), כמגשר בענייני משפחה.

למשרדנו הצלחות משמעותיות ורבות בעריכת גישורים בענייני משפחה וירושה, ואנו ממליצים לכם  לפנות אלינו בניסיון לפתור את סכסוכי המשפחה בדרכי שלום בטרם תמהרו להגיש תביעות לבתי המשפט.

לבירורים וקביעת פגישת גישור הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו באמצעות אתר האינטרנט ו/או ישירות עם עורכי הדין.